FAQ: czyli odpowiedzi na Wasze najczęściej zadawane pytania


     Jest to prezentacja dokonań danej osoby, zebrana w zbiór najlepszych prac. W przypadku fotografii są to najlepsze zdjęcia z sesji fotograficznych prezentujące różnorodność i wszechstronność modelki, a więc w różnych strojach, stylizacjach, fryzurach, makijażach i wykonanych przez różnych fotografów (ponieważ każdy fotograf troszkę inaczej robi i obrabia zdjęcia). Im bogatsze i ciekawsze portfolio tym większe szanse na zauważenie np. w agencjach modelek gdzie jest ono często wymagane.     Jest to zasada pozowania za zdjęcia. Polega ona na tym, że nie są pobierane żadne opłaty za wykonaną usługę fotograficzną. Zazwyczaj na zasadzie porozumienia stron w celu rozbudowy portfolio lub realizacji szczególnego pomysłu do którego potrzebna jest konkretna osoba.
     W przypadku "Zdjęć za pozowanie" u nas na obrobione zdjęcia czeka się nieco dłużej (pierwszeństwo mają zdjęcia komercyjne).     Tylko jeśli modelka ma ciekawy pomysł na sesje i szuka dobrego fotografa, który to wykona. Dlatego zawsze warto zapytać ;-)     Ponieważ jesteśmy legalnie działającą firmą fotograficzną i ponosimy wszystkie związane z tym obciążenia finansowe (podatki). Utrzymanie lokalu, aktualizowanie i rozbudowywanie sprzętu fotograficznego generują koszty. Wielogodzinna profesjonalna obróbka zdjęć również zasługuje na gratyfikację.
Płacąc za sesję mają Państwo pewność, że zostanie ona należycie wykonana z użyciem profesjonalnego sprzętu przez specjalistów. W odróżnieniu od domorosłych i amatorskich fotografów cechuje nas profesjonalizm, poczucie dobrze wykonanej pracy i przede wszystkim zadowolenie Klientów.     Długość sesji zależy od wybranego pakietu ale trzeba się liczyć z tym, że sama stylizacja może trwać od 30 minut czasem nawet do 2 godzin (niekiedy dłużej, np. w body-painting). Sesja trwa od 1 godziny do 3 godzin.     Stylistka jest cały czas obecna i pomaga przy sesji. Oczywiście jeśli Klient sobie tego zażyczy może być tylko na początku (podczas stylizacji), a potem wyjść (np. przy aktach lub innych zdjęciach, gdzie modelka może się wstydzić lub krępować).     Przede wszystkim przyjść wypoczętym, wyspanym i punktualnie wstawić się w studiu.
W przypadku sesji (nagość zakryta, akt, body-painting) nie zakładać stanika (fiszbiny i szelki wgniatają się w skórę pozostawiając ślad, który niezbyt ładnie wygląda na zdjęciach); mile widziany szlafrok, by można się było zakryć w przerwach.     W trakcie sesji wyłączamy telefony, aby nas nie rozpraszały, wszystkie swoje rzeczy zostawiamy w garderobie. Zachowujemy się w miarę cicho (za ścianą pracują pracownicy agencji reklamowej).     Zdjęcia są zapisywane na cyfrowych nośnikach danych (płyty DVD) i przechowywane w zabezpieczonym archiwum do którego dostęp mają jedynie pracownicy firmy.
     Domyślnie zdjęcia możemy wykorzystywać w celach promocyjnych na własnej stronie firmowej (wyjątek stanowią sesje: akty i body painting, kiedy pytamy zawsze o pozwolenie na umieszczenie zdjęć w internecie). W innych przypadkach wykorzystywania zdjęć przez art3studio.pl mają zastosowanie odrębne umowy pomiędzy stronami.
     Modelka ma prawo do niekomercyjnego wykorzystywania zdjęć do własnej promocji, pod warunkiem podpisania kto jest ich autorem (domyślnie "foto: art3studio.pl").
     W przypadku chęci komercyjnego wykorzystania zdjęć przez którąkolwiek ze stron, mają zastosowanie odrębne umowy na zasadzie porozumienia stron.     Oddanie zdjęć Klientowi uzależnione jest od stopnia i skomplikowania obróbki zdjęć (lub fotomontażu) oraz kolejności realizacji. Szacowany czas to ok.2-4 tygodnie od wybrania fotografii do obróbki.     Raczej nie...takie osoby zazwyczaj przeszkadzają podczas sesji, nie pozwalając modelce w pełni się rozluźnić i skupić na pozowaniu.
     Oczywiście nie mamy nic przeciw przyjściu takich osób (żeby np. zobaczyły studio, porozmawiały z fotografem), ale podczas samej sesji lepiej żeby poczekały w drugim pomieszczeniu. Prosimy jednak wcześniej o tym poinformować.
     W przypadku osób niepełnoletnich rodzic lub opiekun mile widziany (wymagana pisemna zgoda opiekuna na sesję), tym bardziej że często taka osoba chce porozmawiać z fotografem i dowiedzieć się jak taka sesja wygląda i co potem dzieje się ze zdjęciami.     Obróbka fotograficzna to proces retuszu, nanoszenia poprawek, dodatkowych efektów (obróbka kolorystyczna i montaże) oraz poprawiania błędów (kadrowanie) na wykonanym już zdjęciu, przy użyciu programu graficznego.     Jest to sesja, na której modelka nie ma na sobie żadnego ubrania, ale poprzez odpowiednie oświetlenie, układ ciała i rąk itp. zakrywa swoje intymne miejsca. Często również stosuje się jakieś lekkie i zwiewne materiały zakrywające owe miejsca.
     Nagość zakryta jest bardzo ciekawym sposobem na ukazanie piękna kobiecego ciała w tzw. otoczce tajemniczości czy też artystycznym przedstawieniem nagości, gdzie tak naprawdę niewiele widać, a bardziej pobudzana jest wyobrażania widza.